ITU ye YAKIN ERKEK YURTLARI

İstanbul Teknik Üniversitesine yakın özel yükseköğretim öğrenci yurtları. İTÜ Ayazağa, Taşkışla, Gümüşsuyu ve Maçka kampüslerine yakın özel erkek öğrenci yurtları.


İstanbul’un ve Türkiye’nin en elit üniversitelerinden biri olan İstanbul Teknik Üniversitesinin fakülteleri ağırlıklı olarak Ayazağa Kampüsünde yoğunlaşmıştır. Bununla birlikte Gümüşsuyu, Taşkışla ve Maçka Kampüslerinde de fakülteleri vardır.

Ayazağa yerleşkesinde bulunan fakülteler;

Elektrik- Elektronik Fakültesi, Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi, İnşaat Fakültesi, Kimya-Metalürji Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Bilişim Enstitüsü, Maden Fakültesi, Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Enerji Enstitüsü, Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü, Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi Bölümü

Taşkışla Kampüsünde bulunan fakülteler;

Mimarlık Fakültesi, Güzel Sanatlar Bölümü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sürekli Eğitim Merkezi

Gümüşsuyu Kampüsünde bulunan fakülteler;

Makina Fakültesi, Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi


Maçka Kampüsünde bulunan fakülteler;

İşletme Fakültesi ,Yabancı Diller Yüksekokulu İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsüne Yakın Özel Erkek Öğrenci Yurtları

1. ÖZEL OLCAYTO YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

Bu yurt Şişli’de bulunmaktadır. Osmanbey Metro İstasyonuna 500 m uzaklıktadır. 6 – 8 dakikada Metro İstasyonuna gidebilir oradan Metro ile 20 dakikada Ayazağa Kampüsüne ulaşabilirsiniz.

Osmanbey ile Taksim İstasyonları arası 1 duraktır. Yani Osmanbey’den sonraki İstasyon Taksimdir. 1 – 2 dakikada Metro ile Taksime’e gelirseniz buradan 8 – 10 dakika yürüyerek Taşkışla, Maçka ve Gümüşsuyu Kampüslerine ulaşabilirsiniz. Taşkışla ve Maçka kampüsleri arasında teleferik vardır. Teleferik ile 2 dakikada Maçka’ya geçersiniz.


Yurt hakkında geniş bilgi için tıklayın.


2. ŞİŞLİ ÖZEL SABİHA HANIM – 4 YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

Şişli Metro İstasyonuna 500 m uzaklıktadır. Metro ile yaklaşık 20 dakikada Ayazağa Kampüsüne ulaşabilirsiniz. Taksim’e metro ile 2 – 3 dakikada gidersiniz. Taksim Metro İstasyonu ile Gümüşsuyu ve Taşkışla Kampüsleri arası 550 m dir. Maçka Kampüsü ile Taşkışla arasında teleferik vardır.

Yurt hakkında geniş bilgi için tıklayın.


3. ÖZEL FERİKÖY YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

Bu yurt Osmanbey Metro İstasyonuna 500 m uzaklıktadır. Yani 6 – 8 dakika yürüme mesafesi. Buradan Ayazağa Kampüsü 20 dakikadır. Taşkışla, Gümüşsuyu ve Maçka Kampüslerine ise 1 dakika metro yolculuğu + 8 dakika yürüme ile ulaşabilirsiniz.

Yurt hakkında geniş bilgi için tıklayın.


4. ÖZEL BOĞAZİÇİ YÜKSEKÖĞRENİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

Şişli Metro İstasyonuna 700 m uzaklıktadır. Yaklaşık 10 dakika yürüyerek Metro İstasyonuna ulaşabilirsiniz. Sonrası Ayazağa Metro ile 20 dakikadır. Taksim metro ile 2 – 3 dakika sürer. Taksim Metro İstasyonundan 550 m yürürseniz Taşkışla, Maçka ve Gümüşsuyu Kampüslerine ulaşırsınız.


Yurt hakkında geniş bilgi için tıklayın.


Beşiktaş'taki Özel Yükseköğretim Erkek Öğrenci YurtlarıSANATSAL BİLGİ

27/07/2019

  • YORUM YAZ
  • ADI SOYADI(veya nick)
  • YORUM

COPYRIGHT© HER HAKKI SAKLIDIR
Sitede Yer Alan Bilgi Belge Ve Materyallerin İzinsiz olarak Kopyalanması ve Alıntılanması Yasaktır

SANATSAL BILGI