KÜÇÜKÇEKMECE KIZ ÖĞRENCİ YURTLARI

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde bulunan yükseköğretim Kız Öğrenci yurtları. Yurtların üniversitelere uzaklığı ve varış süreleri. Yurtların adres, telefon ve web sitesi bilgileri.


1. İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE ÖZEL MELİSA YÜKSEKÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Beşyol Metrobüs durağına 100 m mesafede yer alan bir öğrenci yurdu. Aydın Üniversitesine 300 m kadar bir mesafede bulunuyor. Bu yurttan Arel Üniversitesi (700 m), İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü Marmara Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü gibi metrobüs güzergahı üzerindeki üniversitelere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Tabii ki metrobüs ile ulaşım üniversite tercihlerinizde hep 3. Sırada olsun. Yurt seçerken mümkünse yürüme mesafesindeki yurtları seçin. Bu olmazsa tramvay veya metro ile ulaşımın mümkün olduğu yurtlar olsun. Daha sonra metrobüs en son otobüs ile ulaşım olsun. Çünkü İstanbul’da otobüslerde gerek yer bulmak gerekse trafikte yol almak tam bir çile. Uzun metrobüs ve otobüs yolculuğu sizi okula ve yurda yorgun ulaştıracaktır. Metrobüs otobüse göre daha kolay olsa da Metrobüse binmek bir dert inmek bir derttir. Bazen yarım saat metrobüs beklersiniz, o arada 20 metrobüs geçer hepsi tıklım tıklımdır. Bir de o kalabalıkta metrobüse bindiğinizi düşünün. Birisinin ağız kokusu, birisinin parfüm kokusu, birisinin kabalığı. 

Bu yurt İstanbul’un elit semtlerinden biraz uzakta olsa da metrobüs ile buralara ulaşım kolay olmaktadır. Bakırköy, Şirinevler, Avcılar gibi semtlere 5 – 10 dakika içinde giderek önemli ihtiyaçlarınızı alabilir, gezebilirsiniz. Beyazıt ve Diğer yerler için de durum aynıdır. Bu yönüyle bu yurttan İstanbul’un her tarafına metrobüs, tramvay ve metroyu kullanarak ulaşabiliyorsunuz.


Yürüyerek Gidebileceğiniz Üniversiteler

1. İstanbul Aydın Üniversitesi – 5 dakika

2. İstanbul Arel Üniversitesi – 10 dakika


Metrobüs İle Gidebileceğiniz Üniversiteler

1. İstanbul Arel Üniversitesi – 3 dakika

2. İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü – 10 dakika

3. Marmara Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü – 12 dakika

4. Kültür Üniversitesi – 5 dakika

5. Yeni Yüzyıl Üniversitesi Cevizlibağ – 15 dakika

6. Okan Üniversitesi Bahçelievler – 6 dakika


Metro İle Gidebileceğiniz Üniversiteler

Metrobüs ile 6 – 7 dakikalık bir yolculukla Şirinevler durağına gelirseniz oradan metroya binerek Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsüne ulaşmanız mümkündür. 7 dakika metrobüs + 10 dakika metro yaklaşık 16 – 18 dakikada ulaşabilirsiniz.

Metrobüsten Zeytinburnunda inerseniz bu kez tramvay ile İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsüne gidebilirsiniz. 12 dakika metrobüs + 18 dakika tramvay yaklaşık 30 dakikada ulaşabilirsiniz.

Kcekmece_kiz_yurtlari


Genel Özellikler

- Kantin

- Kafe

- Revir

- Etüt salonu

- Spor salonu

- Sinema odası

- Çamaşırhane

- Hamam


Oda Özellikleri

- 1, 2, 3, 4 kişilik odalar

- TV – İnternet – Telefon 

- Mini buzdolabı

- Banyo – WC 


İletişim Bilgileri

Adres: Beşyol Mah. İnönü Cad. Çamlıbel Sok. No: 3 – 5 Sefaköy – Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: 0 212 541 40 27

E – Mail: info@melisakizogrenciyurdu.com.tr

Web Sitesi: http://www.melisakizogrenciyurdu.com.tr/index.php/tr/


Not: Sanatsal Bilgi herhangi bir yurda kefil olmaz, herhangi bir yurdu önermez. Kaydolmadan önce yurdu ve odalarını görünüz. İnternet ortamındaki övgü dolu sözlere kanmayınız.Avcılar Kız Öğrenci YurtlarıSANATSAL BİLGİ

13/06/2019 

  • YORUM YAZ
  • ADI SOYADI(veya nick)
  • YORUM

COPYRIGHT© HER HAKKI SAKLIDIR
Sitede Yer Alan Bilgi Belge Ve Materyallerin İzinsiz olarak Kopyalanması ve Alıntılanması Yasaktır

SANATSAL BILGI