YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİNE YAKIN ERKEK YURTLARI

Yıldız Teknik Üniversitesine yakın özel yükseköğretim erkek öğrenci yurtları. Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsüne yakın erkek yurtları. YTÜ Beşiktaş Kampüsüne yakın özel erkek yurtları.


Yıldız Teknik Üniversitesinin ana kampüslerinden biri Beşiktaş’ta diğeri Davutpaşa’dadır. Üniversitenin fakültelerinin büyük bölümü Davutpaşada yer alır. 

Elektrik Elektronik Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen – Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İnşaat Fakültesi, Kimya Metalurji Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi Davutpaşada yer alır.

Makine Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi, Milli Saraylar ve Tarihi Yapılar Yüksekokulu Beşiktaş’ta bulunur.

Gaziosmanpaşa’da Meslek Yüksekokulu bulunur.


Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsüne Yakın Özel Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurtları

1. ÖZEL KONUŞ YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

Davutpaşa kampüsüne 900 m kadar uzaklıkta olan bu yurdun kampüse ücretsiz servisi var. Bu haliyle ulaşım bakımından en avantajlı özel yurt durumundadır. Eğer lokasyon sizi sıkmazsa tercih edebilirsiniz. 

Yurt hakkında geniş bilgi için.


2. ÖZEL GAZİ AKSARAY YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

Bu yurt Fatih İlçesinde yer alıyor. Aksaray Metro İstasyonuna 5 dakika yürüme mesafesindedir. Aksaray’dan Metroya binerseniz 10 dakikada Davutpaşa Kampüsüne ulaşırsınız. Fatih’teki yurtların avantajı bölgenin güzel olması ve sıkıcı olmamasıdır. Sultanahmet, Beyazıt, Eminönü yanıbaşınızda sayılır. Tramvay hattı, Marmaray size yakındır. Ayrıca fakültenize trafiğe takılmadan rahatça gidebiliyorsunuz. 

Yurt hakkında geniş bilgi için.3. SABİHA HANIM HASEKİ YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

Bu yurt da Aksaray Metro İstasyonuna 5 dakika yürüme mesafesindedir. Hafta içi fakültenize gidip hafta sonları Beyazıt, Gülhane, Eminönü’nde arkadaşlarınızla takılabilirsiniz. Bana sorarsanız ulaşım sıkıntısı yoksa Fatih’te kalmak daha iyi.

Yurt hakkında geniş bilgi için.


4. SABİHA HANIM VATAN YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

Sabiha Hanım Yurtlarının İstanbul’da çok sayıda yurdu bulunuyor. Fatih’te 2 erkek şubesi bulunan yurt her iki şubesini de Aksaray Metro İstasyonuna yakın konumlandırmış. Böylece Fatih’teki fakülteler dışında bir fakülteye giden öğrencilerin toplu taşıma durak ve istasyonlarına mümkün olduğunca yakın olmasını sağlamış. Aksaray Metro İstasyonu 7 dakika yürüme mesafesindedir. Sonrası 10 dakikalık bir metro yolculuğu ile Kampüse ulaşıyorsunuz.

Yurt hakkında geniş bilgi için.Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsüne Yakın Özel Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurtları


1. ÖZEL ANADOLU YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

Yıldız Teknik üniversitesine 15 dakika yürüme mesafesindedir. İskelelere ise 5 – 6 dakika yürüme mesafesindedir. Böylece hem kolayca okulunuza gidebiliyorsunuz hem de Vapur ile Eminönü ve Kadıköy’e gidebiliyorsunuz. Sahilden Dolmabahçe ve Kabataşa gidebilirsiniz. Yani oldukça güzel bir yerdir. Tabii bol alternatifiniz var. Beşiktaş’taki yurtların hemen hepsi bu bölgededir.

Yurt hakkında geniş bilgi için.


2. ÖZEL AKARETLER YÜKSEKÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsüne ve sahile uzaklığı Anadolu Yurdununki ile aynıdır. Aralarında fazla mesafe yok.


Yurt hakkında geniş bilgi için.


İstanbul Teknik Üniversitesine Yakın Erkek Yurtları


SANATSAL BİLGİ

29/07/2019

  • YORUM YAZ
  • ADI SOYADI(veya nick)
  • YORUM

COPYRIGHT© HER HAKKI SAKLIDIR
Sitede Yer Alan Bilgi Belge Ve Materyallerin İzinsiz olarak Kopyalanması ve Alıntılanması Yasaktır

SANATSAL BILGI